Co oznacza czerwona pręga na ręku?

Wczoraj wieczorem zauważyłem na swojej ręce grubą na jakieś 3 cm czerwoną pręgę biegnącą od nadgarstka w stronę łokcia wychodzącą kawałek za łokieć, wyglądała trochę, jakbym, np. spał na czymś tą ręką i zostało takie "odbicie" czerwone. Zbagatelizowałem sprawę. Dziś rano zauważyłem, że nadal się tam znajduje, jest może lekko bledsza niż wczoraj, ale jest cały czas... Nie mam pojęcia czy to rzecz alergiczna, czy coś innego, czy może mieć na to wpływ fakt, że wczoraj wypiłem sporo alkoholu (10 piw), lub że mam skłonność do czerwonej twarzy po ćwiczeniach, alkoholu lub kiedy jest ciepło.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jest możliwe, że zmiana ma pochodzenie alergiczne, jednak może być również objawem toczącej się infekcji, czy być rekacją na przykład na ukąszenie przez owada.
Niestety bez możliwości obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpznania czy zalecić leczenia.
Konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych oraz zdecyduje czy jest wskazana  wizyta u specjalisty. Być może konieczna będzie również wizyta u dermatologa- nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam.