Co oznacza czerwona swędząca kropka po ukąszeniu przez kleszcza?

Witam, Rok temu moja córka została ugryziona przez kleszcza. W ciele był maksymalnie do 12 godz., po wyciągnięciu został tylko taki mały ślad jak po ugryzieniu. Żaden rumień się nie pojawił, nic się niepokojącego nie działo. Córka narzekała czasami przez ten rok na ból nożek wieczorami, ale lekarz mówił, że to bóle wzrostowe. Niestety po roku ta mala 1 mm kropeczka po kleszczu została, czasami swędzi. Lekarz pediatra nie widzi nic niepokojącego. Czy powinnam zrobić córce jakieś badania? Dziękuję

Dzień dobry,

Proszę "dmuchać na zimne" i oznaczyć córce przeciwciała w kierunku boreliozy - IgM i IgG. Jeśli byłyby nieprawidłowe, wówczas konieczny będzie kontakt z lekarzem i zastosowanie odpowiedniego leczenia.