Co oznacza czerwoność oczu?

Dzień dobry, Od pięciu lat borykam się z moimi oczami. Robią się czerwone, suche, czasem bolą i głowa też od tego boli, a czasem już szczypią od tych żyłek wychodzących na gałce ocznej. 5 lat temu zauważyłem, że te stany miały miejsce przy dłuższym korzystaniu z komputera. Obecnie od roku nie używam wcale komputera, lecz sam telefon 5.5", w którym powiększyłem czcionkę, by nie trzymać go za blisko oczu. Zauważyłem, że te stany pojawiają się nawet, gdy nie korzystam za dużo z telefonu. W aucie to wysuszają się i czuję wysuszenie od ogrzewania włączonego w aucie i w jednym z moich mieszkań też nie do końca znoszę ogrzewania gazowego. Stosowałem do tej pory krople Optive Plus i pomagały tylko nawilżyć oczy, bo gdy już bolały i szczypały, to nie mogłem tego powstrzymać. Czasem, tak jak właśnie napisałem, stany pojawiają się bez znanej mi przyczyny, ale nie jest to często i też można sobie z tym poradzić. Gdy faktycznie siedzę dzień w dzień przy telefonie czy elektronice ogólnie, to potrzebuję tygodnia-dwóch przerwy, by stany te przeszły. W zeszłym roku zostały mi przepisane krople Hyal-Drop multi, które rzekomo miały pomóc, jednak po wykorzystaniu zapasu 10 ml nie odczułem poprawy z oczami. Okuliści do tej pory zrobili mi podstawowe badania wzroku oraz zmierzono ciśnienie, które ponoć mam w porządku. Obecnie stosuję sól fizjologiczną, którą zakraplam oczy co 1-2 godziny. Jakie badania powinienem teraz przeprowadzić lub do jakiego specjalisty się udać? Z góry dziękuję serdecznie za okazaną pomoc

Witam.szukać takich sztucznych łez po których ból nie powróci. Można dobadac suche oko robiąc But test lub testy z barwnikami. Można zmierzyc film łzowy. Czy bolą Pana stawy? Pozdrawiam serdecznie