Co oznacza częściowe odwodnienie tarcz międzykręgowych wielopoziomowo?

Witam-prosze o wyjasnienie RM kregosłupa. Częściowe odwodnienie tarcz międzykręgowych wielopoziomowo. Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów Th10-Th12, drobne guzki Schmorka w blaszkach trzonów poziomu Th11-Th12. Ognizko o sygnale tkanki tłuszczowej L5. Dyskretne rozluźnienie pierścieni włóknistych tarcz międzykręgowych, wielopoziomowo, z uwypukleniem ich na 2mm w kier. kanału kręgowego. Zaostrzenie zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych i wyrostków stawowych, wielopoziomowo.

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym. Interpretuje się je zawsze w oparciu o badanie kliniczne pacjenta. Poza tym w opisie badania nie widać niczego bardzo niepokojącego. Opisane zmiany mają charakter zmian zwyrodnieniowych, które są adekwatne do wieku. Pozdrawiam.