Co oznacza częste oddawanie moczu u osoby z jedną nerką?

Mam zaraz dopiero 20 lat. Od urodzenia nie mam jednej nerki a od jakiegoś czasu zauważyłam, że zbyt dużo sikam. Co mniej więcej godzinę. I to jest tak, że wtedy załatwiam się jakbym z 10 godzin nie oddawała moczu. Do tego czuję ból w okolicy tej nerki co mam i towarzysz mi uczuciem nabrzmiałych kostek. Chodzę do Nefrologa, lecz on nie wzbudza mojego zaufania.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać dodatkowe badania diagnostyczne między innymi badania ogólne moczu, poziom elektrolitów oraz kreatyniny i kwasu moczowego we krwi. Proszę również prowadzić bilans przyjmowanych płynów i codziennie wykonywać pomiar masy ciała. Te czynności stanowią minimum do oceny pani stanu klinicznego. Nefrolog jest najbardziej kompetentną osobą do oceny pani stanu klinicznego, zawsze jednak może pani zasięgnąć opinii lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.