Co oznacza dławienie w klatce piersiowej przy cukrzycy?

Witam Od jakiś 4 mies leczę się na cukrzyce i biorę Siofor 1000 2x dziennie po 1 tab Od niedawna zaczęłam odczuwać dławienie w klatce piersiowej oraz kołatanie serca strasznie przyspiesza boje się tego czasem bije rak mocno i szybko ze aż kłuje i uciska dzieje się to coraz częściej nawet dwa trzy razy na dzień Do tego bardzo mocno drentwieją mi ręce głównie dłonie , palce do tego stopnia ze nie mam w nich kompletnie żadnego czucia, dzieje się tak w różnych sytuacjach np kiedy się czesze cz pisze coś lub kiedy zwyczajnie siedzę lub chodzę i nic nie robię , czuje tez często taki ucisk czasem kłucie i drętwienie w lewym barku i łopatce , bardziej chyba to jest łopatka to z kolei promieniuje mi na cała rękę aż do nadgarstka i odrętwia ją .... Mam 44 lata i nie mam nadwagi. Proszę o jakieś podpowiedzi co może się ze mną dziać i czemu Oczywiście udam się i tak do lekarza Pozdrawiam i dziękuje

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami rytmu serca lub inną patologią. Nie jest to najpewniej działanie niepożądane Sioforu, ale odczuwane przez panią parestezje mogą mieć związek z cukrzycą. W pierwszej kolejności radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który dokona podstawowej oceny pani stanu klinicznego i pokieruje dalszą diagnostyką. Warto rozważyć konsultację kardiologiczną (w razie nieprawidłowego wyniku EKG) oraz diabetologiczną.