Co oznacza długotrwały ból brzucha u 26-latki?

Witam od 7 tygodni zmagam się z bólem w dolnej części brzucha( ból piekący,ostry nie ciągły) oraz wzdęciami ( stolec jest ok). miałam robione usg i badanie ginekologiczne-także wszystko dobrze.A jednak mój brzuch wariuje. 3 miesiące temu internista stwierdził u mnie nerwice (miałam wysokie ciśnienie oraz kołatanie serca, bóle głowy i oczu) przepisał doraźnie cloranxen 5mg- zażywałam je 2 tyg od wizyty po czym wszystko ustąpiło. Czy możliwe że nerwica ukazała mi się teraz w brzuchu?

Witam Panią
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały
u Pani schorzeń somatycznych a lekarz stwierdził
u Pani nerwicę, to zapewne tak jest.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą
zaburzeniom nerwicowym.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,
nerwicy, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Jestem przekonana, że jak wyleczy Pani nerwicę,
to odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani organizm zacznie normalnie funkcjonować
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowe i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich psychicznymi i somatycznymi konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

To bardzo dobrze, że skorzystała Pani z pomocy lekarza i nadal stara się Pani rozwikłać zagadkę bólu brzucha. Fakt, że jest Pani uważna na sygnały, które daje Pani własne ciało to dobry prognostyk. Również wytrwałe poszukiwanie pomocy i chęć rozwiązania problemu znacznie zwiększają Pani szansę na sukces.
Ciężko stwierdzić, czy Pani problemem jest nerwica, może to być po prostu stres, lub chwilowe lecz silnie odczuwane trudności. Mogą się one objawiać między innymi bólem w ciele, drętwieniem, czy rozstrojem układu pokarmowego. Fakt, że badania somatyczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości, a także pozytywny wpływ leków przeciwlękowych na Pani samopoczucie potwierdzają jednak, że źródło odczuwanego bólu i problemów gastrycznych leży w Pani psychice. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, który pomoże Pani odnaleźć i uświadomić sobie przyczynę doświadczanych trudności, oraz wspólnie z Panią podejmie wysiłki by je przezwyciężyć.
Chciałbym jeszcze wspomnieć, że lek, który Pani zażywała (cloranxen) nie tylko leczy wyłącznie objawy towarzyszące problemowi, nie usuwając jego źródła, ale także może uzależniać. Oczywiście w krytycznych sytuacjach to dobre rozwiązanie, jednak dłuższe jego stosowanie nie jest wskazane.