Co oznacza dodatkowy skurcz serca?

Witam mam 35 lat od 15 lat odczuwam jagby dodatkowy skurcz serca objawia sie ppdczas stresu zmeczenia wyglada to tak ze czuje nagle uderzenie asz podchodzi pod gardło ekg ok echo też czy to moze byc od stresu pozdrawiam

Dzień dobry. Opisane przez Pana objawy są bardzo częstymi w reakcji na stres. Z opisu wnioskuję, że jest Pan pod opieką lekarza i zostały wykonane potrzebne badania podstawowe. Jeśli ich wyniki nie wskazują na nieprawidłowości, wskazaniem byłaby konsultacja psychologiczna. Dobrze przeprowadzona interwencja terapeutyczna pozwala na podniesienie kompetencji w zakresie radzenie sobie ze stresem. Umiejętność taka pozwoli Panu na odzyskanie równowagi i wzmocni pańską odporność na stresory w przyszłości. Pozdrawiam.