Co oznacza dokuczliwy ból brzucha i mdłości?

Mam dokuczliwy ból brzucha, mdłości,,wymioty,zawroty glowy.Brzuch jest obrzmiały,po posiłku.Moj lekarz stwierdził nadkwasotę.Martwi mnie ten stan który się nasila .staram jeść potrawy lekko strawne,ale ból brzucha,wzdęcia i gazy, są nadal.Dodam,że moje paznokcie są łamliwe i chropowate, włosy wypadają . Słabe ręce ,brak sił.dretwienie palców dłoni((nocą)Moja doktor twierdzi że zwyrodnienie.ale badań rządnych nie zrobiono mi w tym kierunku.Mam 53 lata na twarzy nie widać oznak choroby.pozdrawiam

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzien dobry,
robiła Pani badania krwi , usg jamy brzusznej ? Jaki jest poziom wit. D i wit B12?
Wzdęcia i gazy sa wynikiem złego trawienia a przyczyny moga być bardzo rózne (nietolerancje pokarmowe/uczulenia, zespół wrażliwego jelita) Polecam poszukiwanie pryczyny i wykonanie badań.