Co oznacza drętwienie i mrowienie od palców po łokieć?

Witam. Otóż od pewnego czasu gdy rano wstaje nie czuje prawej ręki(od palców aż po łokieć) po prostu drętwieje mi. Ten objaw trwa kilka minut ale martwię się, że to może być coś poważnego. Dodam iż często miewam także mrowienie w kończynach dolnych. Nie wiem co może być przyczyną tego bo jestem młodą i aktywnie fizycznie osobą. Proszę o szybką odpowiedz.

Przyczyn może być wiele. Bardzo często takie dolegliwości mogą wynikać chociażby ze zbyt małej ilości wody w organizmie. Drętwienie ręki może wskazywać na nadmierne napięcie głębokich mięśni obręczy barkowej, które mechanicznie ograniczają przestrzeń w obrębie pachy (zespół górnego otworu piersiowego). Aby to sprawdzić - polecam współpracę z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki