Co oznacza drętwienie małego palca u ręki?

Mój chłopak ma ciągle zdrentwiałego małego pałaca od ręki i nic w nim nie czuje.

Mikołaj Cyganok

Witam! Parestezje małego palca mogą być związane z zaburzeniami w zakresie nerwu łokciowego, który odpowiada za unerwienie tego segmentu. Przyczyn można doszukiwać się w zakresie zaburzeń korzenia C8 nerwu rdzeniowego (m.in. po urazach odcinka szyjnego kręgosłupa), lub nieprawidłowości w obrębie samego nerwu łokciowego (np. ucisk na nerw - lokalizację ucisku trzeba będzie ustalić). Niezależnie od domniemanych przyczyn, należy udać się do lekarza rodzinnego, który zbada Pani chłopaka i w razie wątpliwości, skieruje do poradni neurologicznej.