Co oznacza drętwienie palców i kłucie w oku?

Od pewnego czasu czuję ucisk na prawe oko i mrowienie koło oka, drętwieją mi palce obu rąk i ból pod prawym udem lub nad nim jakby rwa, a teraz dławienie w gardle. lekarz zlecił rtg szyjnego kręgosłupa. Wynik badania: lordoza kręgosłupa szyjnego spłycona. Wysokość trzonów zachowana. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7 z odczynami sklerotycznymi w obrębie blaszek granicznych. Na przednich krawędziach trzonów od c3 do C7 widoczne zaostrzenia kostne. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w przebiegu dyskopatii. Co to oznacza, do jakiego lekarza udać się do ortopedy czy neurologa?

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na liczne zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruję skonsultowanie problemu zarówno z ortopedą, jak i z neurologiem. Pozdrawiam!