Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam, drętwienie i mrowienie może mieć wiele przyczyn głównie spowodowanych uciskiem lub niedokrwieniem (przyjmowanie długotrwałej pozycji, w zespole niespokojnych nóg, w cieśni nadgarstka). Długotrwały, przewlekły stres powoduje zwiększenie naprężenia mięśni. Można spróbować progresywnej relaksacji Jacobsona. Proszę przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Drętwienie palców u rąk może wskazywać na objawy, pochodzące od zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego lub piersiowego.

Natomiast objawy swędzenia, mrowienia mogą wskazywać na reakcje napięciowe na sytuację czy dyskomfort psychiczny. Jednak celem wyjaśnienia i zdiagnozowania Pani objawów wskazana byłaby konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie decyzje, odnośnie Pani diagnostyki.

Życzę Pani Dużo Dobrego, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
umów wizytę 0

Witam Panią. Opisane przez Panią objawy warto rozpoznawać przy pomocy dwóch dróg. Pierwsza to kontakt z lekarzem rodzinnym, który może zlecić niezbędne badania i konsultację ze specjalistą. Druga ścieżka to kontakt z psychologiem. Wśród możliwych hipotez jest również i ta, że Pani organizm a w nim układ nerwowy reaguje tak na bieżący stres i/lub jest to wynik sytuacji o charakterze traumatycznym, która miała miejsce w przeszłości. Siła takiego wydarzenia (wynikająca z tego, że była niespodziewana i spowodowała przytłaczające emocje) może nadal dawać znać o sobie. Przede wszystkim proszę skorzystać z kontaktu bezpośredniego ze specjalistami, żeby właściwie odczytać sygnały, które wysyła Pani organizm. Pozdrawiam Panią http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety