Co oznacza drętwienie po treningu siłowym?

Witam, mój problem polega na tym, że gdy zacznę ćwiczyć. Po kilku treningach siłowych lub wytrzymałościowych podczas snu zaczynają mi doskwierać drętwienie kończyn oraz łapią mnie mocne skurcze, sprawdzałem stan magnezu we krwi miałem lekki nadmiar, więc niedobór wykluczam. Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Ścisły związek z dużym wysiłkiem fizycznym świadczy raczej o przemęczeniu mięśni. Istotne medycznie mogłoby być występowanie tych objawów bez związku z wysiłkiem oraz objawy utrudniające funkcjonowanie. W takim wypadku zachęcam do wizyty u neurologa.