Co oznacza drętwienie rąk i osłabienie?

Witam. Mam 24 lata. Od dłuższego czasu odczuwam różne, niezwiązane ze sobą dolegliwości, które pojawiają się i równie szybko znikają. Są to: uczucie drętwienia rak, osłabienie nóg, epizod zaburzenia widzenia, problemy z pamięcią, ciagle zmęczenie i rozdrażnienie, ból umiejscowiony w różnych częściach ciała, nagły, określiłabym go jak uczucie uderzenia tempym narzędziem, sztywność karku, uczucie gorąca w stopach. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, powyższe dolegliwości, o których Pani pisze są dosyć ogólne i moga być warunkowane wieloczynnikowo. Zachęcam do kontaktu z lekarzem rodzinnym i poproszenie o skierowanie na diagnostykę (chyba w pierwszej kolejnosci neurologiczną i endokrynologiczną). Jesli uda się wykluczyć czynniki somatcyzne mogące tłumaczyć doświadczane objawy, być może warto będzie skonsultować się z psychaitrą i psychologiem w poszukiwaniu czynników natury psychicznej.
Pozdrawiam

Witam!
Konsultacja neurologiczna, RM głowy, w razie potrzeby rozszerzyć diagnostykę. Równie dobrze mogą to być objawy nerwicowe, lecz najpierw należy wykluczyć sprawy somatyczne.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.