Co oznacza duodenopatia?

Witam. Ostatnio mialam robiona gastroskopie I pobrali wycinki. 1.fragmenty blony sluzowej dwunastnicy z czesciowo zanikowymi kosmkami jelitowymi i zwiekszona iloscia limfocytow srodnablonkowych (IELs) powyzej 20 na 100 erytrocytow. Wniosek: obraz morfologiczny choroby trzewnej( skali wg Marsha 1) 2. Gastropatia odczynowa entrum. Gastropatia rumieniowa. Duodenopatia.co to oznacza? Czy to celiakia?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u gastroenterologa i dalsze postepowanie diagnostyczne