Co oznacza duża opuchlizna powiek?

Witam.Moja mama ma 68 lat.Martwi mnie jej stan, jest bardzo spuchnieta na twarzy,a pod oczami i na powiekach duże worki wypełnione płynem. Nie chce udać się do lekarza. A Ja martwię się, że może być to coś poważnego

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyn obrzęku powiek jest wiele, jedną z nich mogą być zaburzenia funkcji tarczycy, choroby alergiczne czy zaburzenia naczynioruchowe. Trudno powiedzieć co jest przyczyną w przypadku pani mamy. W celu wyjaśnienia konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie podstawowych badań.