Co oznacza duże endometrium?

Od jakiegos pół roku miesiączkuje nieregularnie (wczesniej co ok 28 dni) zdarza sie ze okres mam dwa razy w miesiacu po 3-4 dni. Jesli mam raz w miesiacu zazwyczaj trwa ok 4 dni. Od 3 lat mam spirale miedziana. Cytologia wyszla mi 2. Lekarz stwierdzil podczas pobierania cytologi ze mam bardzo duze endometrium. Co to moze oznaczac?czy powinnam jakies dodatkowe badania wykonac a moze usunąć wkladke?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno konieczna diagnostyka proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa ponownie