Co oznacza duży spadek RDW-SD w wyniku morfologii u kobiety w ciąży?

Duży spadek RDW-SD u kobiety w ciąży Witam, jestem w ciazy wlasnie oderbalam wyniki badan morfologii krwii. Wystąpił duży spadek RDW-SD. Wynik 12,7 norma wynosi miedzy 36,4-46,3 , co to oznacza?? Reszta wyników w normie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. RDW jest wskaźnikiem obrazującym rozkład objętości krwinek czerwonych. W Pani przypadku niewielki spadek tego parametru przy prawidłowym poziomie innych wskaźników czerwonokrwinkowych nie uprawnia nas do rozpoznania jakiegokolwiek schorzenia.

Lek. Paweł Baljon

Użyłem słowa niewielki co w tym przypadku nie jest chyba odpowiednie. Nie mniej jednak przy prawidłowym obrazie płytek nie ma większego znaczenia.