Co oznacza dyskarioza dużego stopnia?

Witam, Bardzo proszę o interpretację opisu biopsji piersi. ,, Masy białkowe, rozproszone i w płatach komórki nabłonka przewodowego z dyskariozą dużego stopnia ''. Czy dzieje się coś groźnego ? Co oznacza owa dyskarioza dużego stopnia ? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Dyskarioza jest to nieprawidłowa budowa jąder komórkowych. Tak się może dziać w komórkach o zwiększonym potencjale transformacji nowotworowej. Jeśli jest to cały opis, to nie ma zmian złośliwych i nowotworowych, jedynie właśnie te komórki. Proszę z wynikiem udać się do lekarza, który zaplanuje termin badań kontrolnych.