Co oznacza dyskretne skrzywienie w lewo na pograniczu L/S?

Odebrałam wyniki z RTG, gdzie jest napisane : wyrównanie lorbozy. Dyskretne skrzywienie w lewo na pograniczu L/S. Niesymetryczna, obniżona przestrzeń m-k L5/S1. I coś czego w ogóle nie rozumiem - prawdopodobnie niespojenie łuku S1. Co to znaczy? Od jakiegoś czasu bóle w okolicach krzyża bardzo się nasilają, dają o sobie znać. Tak jak doskwiera mi mały problem z noga. Nie przejmowalam się tym do momentu gdzie zaczęło to trwać codziennie przez 3 tygodnie. Byłam pewna, że rwa kulszowa mi się nawrocila, ponieważ słyszałam o takich przypadkach. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Wynik sugeruje skoliozę i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!