Co oznacza Dysplasia epitheli paraepidermoidali gradus maioris CIN3/CIS?

Witam Oto wynik histopatologiczny po konizacji szyjki. W obrębie strefy przejściowej utkanie: dysplasia epitheli paraepidermoidali gradus maioris CIN3/CIS. Nabłonek dysplastyczny tapetuje gruczoły szyjkowe. W tym obszarze nasilony przewlekły odczyn zapalny. Minimalne marginesy odcięcia w obrębie kanału szyjki macicy 0,5 cm. Czy mam się czy martwic bo nic z tego nie rozumiem

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wynik wykazał zmianę w nabłonku pokrywającym szyjkę macicy, która ma charakter przednowotworowy i z czasem mogła doprowadzić do choroby nowotworowej. Aby temu zapobiec wykonano konizację szyjki macicy. Oczywiście taki wynik należy oceniać w kontekście stanu klinicznego Pacjenta, dlatego powinna Pani udać się na kontrolę w wyznaczonym terminie do lekarza prowadzącego. On będzie mógł stwierdzić jakie dalsze postępowanie w Pani sytuacji jest właściwe.