Co oznacza Ecchymoses superficiales mucosae partis pyloricae ventriculi?

Co oznacza wynik badania: 1 Ecchymoses superficiales mucosae partis pyloricae ventriculi. H. Pylori(-) 2 Ecchymoses superficiales et hyperplasia foveolaris mucosae regionów cardiae ventriculi. Oesophagitis II/III gr

Lek. Tomasz Budlewski

1. Powiechowne wybroczyny krwotoczne części trzonu żołądka.
2. Powiechowne wybroczyny krwotoczne z rozrostem dołeczkow blony śluzowej wpustu żołądka . Zapalenie przełyku II/III