Co oznacza echo serca 21-latka?

Witam. Mam 21 lat. W opisie echo serca treść jest następująca: Jamy serca niepowiększone. Bez przerostu ścian LK. Zachowana ciągłość przegrody między przedsionkowej i między komorowej. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości LK, globalna funkcja skurczowa EF 67%. Budowa zastawek prawidłowa i przepływy przez zastawkowe w normie. Śladowa niedomykalność zastawki trójdzielnej, bez cech podwyższonego ciśnienia skurczowego w pniu płucnym, mało prawdopodobne HP. Funkcja rozkurczowa LK: zaburzona, napływ mitralny o typie pseudonormalizacji (przyspieszona praca serca w trakcie badania). Funkcja skurczowa PK: prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Dodatkowa struna rzekoma w jakie lewej komory serca. Ogółem od paru dni czuje przyspieszone bicie serca, nawet podczas spoczynku. Lekarka zaleciła holter. Co robić? Czy to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

kierować się zaleceniami lekarza rodzinnego, jeśli coś niepokoi warto udać się do IP lub NPL. wskazana konsultacja lekarza kardiologa.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.