Co oznacza echo serca i jak leczyć niedomykalność zastawki aortalnej?

Witam,mam 28 lat. Ogolnie czuje sie dobrze, oto wynik echa serca: płatki zastawki mitralnej nieco wiotkie bez cech wypadania, śladowa fala zwrotna mitralna. Płatki zastawki aortalnej z niewielkimi zwłóknieniami na brzegach, zastawka wydaje się trójpłatkowa (ale niesymetryczne płatki w projekcji przymostkowej w osi długiej), niewielka niedomykalność aortalna (VC - 3 mm). Poza tym wszystko dobrze. Jakie są rokowania?Jak szybko to się rozwiajać?Jak postępować? dbać o siebie?ile można żyć z ta wada?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są dolegliwości ? Jaka przyczyna badania echo ? Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza kardiologa