Co oznacza EEG i opis?

Pytanie odnośnie wyniku eeg. Mgr który jest wykonywał powiedział że trzeba będzie to leczyć. Rejestruje się czynność podstawową o dominującym skladniku alf nad okolicą polityczną 10 Hz o amplitudzie 40 mv. Reakcja zatrzymania obecna. W odprowadzeniach znad okolicy czołowej i skroniowo-ciemieniowo -centralnej rejestrują się liczne 2-4 sekundowe napadowe wyładowania fal ostrych o wysokiej amplitudzie i wolnych theta i delta 3 Hz i 4-5 Hz obustronnie lub ze zmienną przewagą stron. Hw nasila napadowosc serii fal ostrych i wolnych. Fs istotnie nie zmienia zapisu

Witam!
Zapis wskazuje na obniżony próg pobudliwości drgawkowej, reagujący na prowokację hiperwentylacją. Jest to zapis patologiczny, przemawia za rozpoznaniem padaczki. Mgr miał rację - trzeba to leczyć.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.