Co oznacza ekspertyza? Dlaczego zoperowana pierś jest cieplejsza?

Jestem po operacji oszczedzajacej. Przeszłam radioterapię i biorę hormony. Mój wynik to ad 10 carcinoma labulare invasiun 60 procent utkania guza et carcinoma ductale invasium II wg B/R ET carcinoma intraductale G2/ około 1 procent utkania guza. Proszę o wytłumaczenie mi tej ekspertyzy histopatologicznej. Dlaczego ta pierś po operacji, a to już rok, jest cieplejsza?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli chodzi o rozpoznanie histopatologiczne, to u pani nowotwór piersi obejmował w zasadzie trzy podtypy - rak inwazyjny przewodowy, zrazikowy oraz komponenta wewnątrzprzewodowa. To akurat większego znaczenia dla rokowania nie ma.

Stopień złośliwości - G2, czyli średni (pomiędzy G1 - rak najmniej skłonny do przerzutów i G3 - rak o największej skłonności do przerzutowania).

Zwiększone ucieplenie skóry może być efektem przebytej radioterapii.

Proszę pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u onkologa i być dobrej myśli.

Pozdrawiam serdecznie