Co oznacza Erosio glandularis portionis vaginalis colli uteri sine epithelisatione?

Witam, odebralan dzis wyniki badania kolposkolowego. Moglabym poprosic o pomoc w interpretacji? Wizyte u lekarza prowadzacego mam 23go listopada do tego czasu zwarouje... :( "erosio glandularis portionis vaginalis colli uteri sine epithelisatione Cervicitis chronica activa mediocri gradu".

Wszystko jest ok. Opis dotyczy prawidłowej "nadżerki". Nawiasem mówiąc jest to opis archaiczny. Teraz histopatolodzy inaczaczej opisują. Powinno być ektopia gruczołowa nie nadżerka. Oczywiście jest Pani zdrowa. Nie dać się namówić na wypalankę czy inne cuda wianki.