Co oznacza fragment tkankowy pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim w przeważającej części z cechami neoplazji śródnabłonkowej dużego stopnia?

Pobrano mi wycinek do badania.Wynik brzmiał: fragment tkankowy pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim w przeważającej części z cechami neoplazji śródnabłonkowej dużego stopnia.Z tym badaniem udałam się do chirurga onkologa,który stwierdził że nie usunie tej zmiany ponieważ nie będzie się goiła,że nie jest w stanie mi pomóc gdyż jest to rozległa zmiana.

Taki wynik oznacza miejscową przemianę nabłonka wielowarstwowego płaskiego w początkowe stadium nowotworowe, bez jeszcze ewidentnie wytworzonych komórek nowotworowych. Leczeniem powinien zająć się onkolog i to on powinien decydować o dalszym sposobie postępowania.