Co oznacza Gastris chronica minoris gradus, Metaplasia intestinalis microfocalis?

Witam Miałam przeproadzone badanie gastroskopi w którym wykryto zapalenie błony śluzowej żołądka i nieliczne zgrubienia błony. Został pobrany wycinek do badania histopatologicznego. Prosiłabym o przetłumaczenie wyniku. Gastris chronica minoris gradus.Metaplasia intestinalis microfocalis. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia małego. Metaplazja jelitowa (zamiana nabłonka typu żołądkowego na nabłonek typu jeliowego) drobnoogniskowa.