Co oznacza Gastritis chronica activa mediocris gradus partim erosiva?

Proszę o przetłumaczenie wyniku z badania histopatologicznego: gastritis chronica activa mediocris gradus partim erosiva

Witam , proszę omówić wynik z lekarzem , który zlecił/wykonał badanie! W opisie nie ma mowy o podejrzeniu nowotworu-bo o to chyba chodzi głównie w pytaniu! Proszę pozostawać pod stałą opieką lekarza prowadzącego!!! z.żurawski