Co oznacza gniecenie w okolicy mostka?

Odczuwam gniecenie pod lewym żebrem około 4 cm od mostka . Miałem usg brzucha wszystko Ok oraz gastroskopię mam nadrzerke refluks i lekka przepuklinę . Od czego utrzymuje sie to uczucie gniecenia ? Czasami mam tez ból w okolicy lewej pachwiny . Często tez korzystam z toalety około 4 razy dziennie . Niedawno tez zaczął mnie swędzieć odbyt i czasami pojawiają się zerwane ślady na papierze toaletowym .

Lek. Michał Lenard

Uczucie gniecenia jest u Pana najprawdopodobniej spowodowane refluksem żołądkowo - jelitowym. Konieczne jest leczenie tego stanu, które najczęściej polega na przyjmowaniu leków zmniejszających kwaśność soku żołądkowego. Co do innych objawów to sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i w razie potrzeby skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!