Co oznacza grudkowata wydzielina?

Witam! Mam taki problem. Przedwczoraj współżyłam z moim chłopakiem, los chciał, że niestety pękła nam prezerwatywa, ale wczoraj powinnam dostać okres. Boję się, że mogę być w ciąży pomimo tego, że był to dzień niepłodny. Mało tego, wczoraj z mojej pochwy wydzielała się bardzo gęsta, wręcz grudkowata wydzielina koloru jasnożółtego. Teraz mam obawy. Co to wszystko może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży, jednak prawdopodobieństwo jest niskie.
Wydzielina, o której mowa może sugerować infekcję bakteryjną bądź grzybiczą. W różnicowaniu pomocne mogą być objawy towarzyszące jeśli takowe występują.
Biała wydzielina z pochwy pojawiająca się zamiast okresu może także sugerować zaburzenia hormonalne.
W ustaleniu rozpoznania niezbędne może być badanie ginekologiczne i ewentualne badanie dodatkowe. Wykluczenie możliwości ciąży będzie możliwe po pojawieniu się krwawienia miesięcznego lub po wykonaniu testu ciążowego po min. 14 dniach od stosunku.

Problem należy skonsultować z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl