Co oznacza grupa II CIN w wyniku cytologii?

Witam. Dostałam wyniki badania cytologicznego. Mam grupe II CIN. Nie wiem co to znaczy. Proszę o rozjasnienie. Pozdrawiam

To oznacza że zaszły juz zmany w nabłonku szyjki macicy i należy wykonać pobranie większej częsci tej śluzówki celem wykluczenia procesu nowotworowego na przykład pętlą LLETZ/LEEP ( również w celu usunięcia zmienionego nabłonka który może być początkiem nowotworu.