Co oznacza grupa krwi BrhD+?

Witam. Mama ma grupe krwi Brh+ tata 0rh+ a ja BrhD+ skad te D dlaczego. ?

Magdalena StusiĹska

Grupę krwi oznaczamy w tzw. grupach głownych w układzie AB0- i w Pani przypadku jest to grupa B. Poza układem grup głównych istnieją również inne- np. Rh, którą oznacza się najczęściej. Czynnik Rh może być dodatni lub ujemny- w Pani przypadku jest dodatni. Jest to po prostu oznaczenie- niezależnie od wyniku są one prawidłowe.