Co oznacza gula na szyi i ból w klatce piersiowej?

Witam. Od tyg.mojemu narzyczonemu wyskoczyla gula z.lewej strony szyi i z dnia.na.dzien jest wieksza i przybiera kolor fioletowy dodatkowo boli go klatka piersiowa oraz nie moze.poruszac.normalnie szyją. O lekarzach nie chce slyszec ani szpitalach. Nie.wiem co mam robić?

Dzień dobry,

Proszę, wspólnie z rodziną przekonać narzeczonego go do zgłoszenia się do lekarza. Czym dłużej będzie zwlekał, tym później, stan ten może być trudniejszy do odwrócenia. Może na początek chociaż uda się Pani namówić narzeczonego do wykonania badań, które, jeśli wyjdą nieprawidłowe (co jest bardzo prawdopodobne) skłonią go do pojawienia się u lekarza i wykonania dodatkowych badań, takich jak. m.in. usg szyi i rtg klp. Proszę pokazać, że zależy Pani na nim, być może wtedy będzie bardziej skłonny do współpracy, a niewykluczone, że czym szybciej zacznie się diagnozować, tym zwiększy szansę, że leczenie nie będzie musiało odbywać się w szpitalu i uniknie powikłań.. Na początek sugerowałbym oznaczenie z krwi żylnej morfologii z rozmazem, OB, CRP, elektrolitów, układu krzepnięcia oraz D-dimerów i TSH. Dalsze zalecenia wyda lekarz po dokładnym zbadaniu Pani narzeczonego.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog