Co oznacza guz na powiece?

Witam Posiadalem guz na powiece od ok 22lat, kiedys zdiagnozowano go jako wlokniak/mieczak/kaszak. 3 tyg trmu mialem chirurgiczny zabieg usunięcia tego guza, byl zdiagnozowany w rozpoznaniu jako niezlosliwy(nie robiono zadnych badan). Guz mual ok 1 cm srednicy i praktycznie po 3 tyg odrosl do pierwotnej wielkosci. Przed zabiegiem gdy jeszce mialem tego guza od x lat, nie wykazywal on zadnych tendenxji do wzrostu, zabieg byl tylko z powodów estetycznych. Czy taki odrost guza jest normalny?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli szypuła guzka nie została usunięta w całości wraz z zaopatrującym guzek naczyniem, to istnieje szansa na jego ponowne odrośnięcie. Polecam skonsultować się jednak z dermatologiem. Być może konieczny będzie kolejny zabieg. Pozdrawiam i życzę zdrowia.