Co oznacza guzek nad obojczykiem?

Witam! Mam 18 lat i jestem chłopakiem - mam 178 cm i 55 kg. Dzisiaj po lewej stronie nadobojczykiem oczywiście po tej stronie co mam lewą rękę wyczułem taki dosyć duży guzek to chyba węzeł chłonny i mhm. .. ma z 1,5 cm lub nawet 2 i nie jest on widoczny lecz przesuwalny i chyba twardy oraz niebolesny. Co to może być? Oczywiście idę z tym do lekarza.

Lek. Paweł Szadkowski

Węzły chłonne w okolicy nadobojczykowej nie powinny być wyczuwalne. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza, gdyż węzeł powiększony w tej okolicy zawsze budzi niepokój onkologiczny.