Co oznacza guzek u ujścia odbytu?

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z zaparciami. Dziś podczas wypróżniania poczułam ból i dostrzegłam małe ilości krwi na papierze, a przy odbycie wyczułam miękko, bezbolesnego guza wielkości pestki śliwki. Nie ukrywam, ze zaniepokoiło mnie to. Ok rok temu również miałam takiego guza, ale wtedy towarzyszył temu ciągły ból i świąd, a tym razem guzek nie boli. Czy to może być nowotwór? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną opisanych dolegliwości są guzki krwawnicze czyli tzw. hemoroidy. Proszę się udać do lekarza, który zbada Panią per rectum i postawi diagnozę. Nowotwór w Pani wieku jest skrajnie mało prawdopodobny.