Co oznacza guzek w obrębie szyi prze bólu gardła?

Dziendobry Od 3mcy borykam sie z gardlem.otoz zaczelo sie od infekcji pozniej byl antybiotyk i sterydy.przeszlo ale po mcu wrocilo.zaczelo sie od tego ze oddychajac nosem czulam lodowate powietrze w gardle.potem byla suchosc gardla i chrzakanie.rzucilam palenie gdyz bardzo sie wystraszylam.wymaz z gardla nie wykazal nic.dzis gardlo jest przekrwiona jezyczek jakby zawiniety migdaly powiekszone.dziwny ucisk w krtani.wsadzajac palec do gardla wyczulam jakas przeszkode i niewiem co to.na szyji po prawej stronie wyczuwam guzek.objawy znikaja kiedy pije lub jem.zero temperatury kaszlu i bolu.ciagle mi zimno.miewam zawroty glowy.od wczoraj biore klaram500mg.

Konieczne badanie laryngologiczne z takiego opisu niczego nie można wywnioskować Może to być nawet torbiel ślinianki powiększony węzeł chłonny zmiany wrodzone na szyi w postaci różnego rodzaju torbieli i inne gdybanie to zdecydowanie gorsza opcja niż badanie laryngologiczne rzucenie palenia to słuszna droga być może współistnieje z tym stan zapalny trzeba to zdiagnozować