Co oznacza guzek za uchem i brązowa plamka pod kolanem?

Od dłuższego czasu mam zaparcia, bolą mnie kości,za uchem wyczuwam guzek a pod kolanem powstała mi mała brązowa plamka,co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu trudno stwierdzić czy ww. objawy są elementami jakiejś jednostki chorobowej, czy są przypadkowymi zmianami, nieistotnymi klinicznie. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i w razie konieczności poszerzenia diagnostyki. Pani objawy mogą być wywołane stanem zapalnym dlatego warto wykonać badania: morfologia krwi z rozmazem i OB/CRP.