Co oznacza hypoechogeniczna zmiana budząca podejrzenia węzła chłodnego?
Witam mam pytanie dotyczące wyników mój lekarz nie wyjaśnił mi do końca co to oznacza tylko mówił , że za pół roku kontrola usg? Czy to może być coś złego?? Paraaortalnie po stronie prawej,tuż powyżej rozwidlenia widoczna jest hypoechogeniczna zmiana 10 mm w osi krotkiej budząca podejrzenia węzła chłodnego. Aorta nie poszerzona

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Amputacja stopy cukrzycowej
Amputacja stopy to jeden z najpoważniejszych skutków zachorowania na cukrzycę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego zabiegu. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Zmiana opisywana w badaniu USG rzeczywiście jest zmianą wskazującą na obecność węzła chłonnego, ale o prawidłowej strukturze i wielkości (czyli do około 10 mm w osi długiej). Nic niepokojącego w opisie USG nie znajduję. Interpretacją wyniku powinien zając się lekarz, który kierował na badanie.
Witam,
Oznacza to ze w tej lokalizacji jest zmiana, która w opisywanym badaniu obrazowym może być węzłem chłonnym ale równie dobrze inne podłoże jest możliwe... proponowana weryfikacja za 3-6 m-cy...
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski