Co oznacza hypoplazja wcięcia bloczkowego kości udowej?

Witam, Jakiś czas temu zamieściłem pytanie dot. Moich wyników badań odnośnie stawu kolanowego. Uzyskałem odpowiedz, że jest to nieprawidłowa struktura w stawie. Dodatkowo moje kolano boli nieustannie. Nie mogę również siedzieć po turecku. Jakiś czas temu chodziłem również na rehabilitację, która nie dała rezultatu. Czy w obecnej sytuacji, mogę poprosić lekarza o skierowanie na operację? Poniżej przesyłam wyniki badań MRI Wydatny fałd rzepkowy przyśrodkowy. Rzepka zlatelarizowana, typu III/IV wg. Wilberga, przyparta do kłykcia bocznego ości udowej ze ścieńczeniem chrząstki na tym poziomie, ale bez ubytków. Hypoplazja wcięcia bloczkowego kości udowej. Łąkotki o jednorodnym sygnale. Pozdrawiam

Oznacza to, że głębokość toru, w którym porusza się rzepka jest zbyt płytka i dochodzi do przeciążeń i niestabilności rzepki. W niektórych przypadkach również fałd może być przyczyną bólu. Konieczne jest dokładne badanie ortopedyczne i rozważenie wskazań do leczenia operacyjnego lub dalszej rehabilitacji