Co oznacza IV stopień czystości pochwy?

Co oznacza IV stopień czystości pochwy? Dostałam na to Canbiox, Macmiror 500 i Pimafucort, lecz uporczywe objawy nie ustąpiły niestety. Natomiast na wymazie pochwy wyszło Staphylococcus spp. (++) co to również oznacza?

Witam. IV stopień oznacza silny stan zapalny toczący się w pochwie. Obecność Staphylococcus w wymazie oznacza natomiast obecność w pochwie bakterii - gronkowców. Jeżli dotychczasowe leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów konieczne jest zastosowanie silniejszych leków. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.