Co oznacza jasnobrązowa wydzielina z pochwy w ciąży?

Jestem w 6 tygodniu ciąży, ostatnio pojawiło się u mnie plamienie z dróg rodnych (wygląda jak normalny śluz, tylko że ma taki kolor jak kawa z mlekiem, jest tego bardzo malutko). Dzisiaj byłam u lekarza, powiedział, że wszystko jest ok i przepisał progesteron na wzmocnienie ciąży. Ale i tak nie daje mi to spokoju, cały czas się boję o ciążę.
Co może być przyczyną takiego plamienia i czy jest to groźne?

Witam serdecznie,

Jedną z przyczyn plamień w ciąży jest niedobór progesteronu. Dlatego otrzymała Pani ten lek od ginekologa prowadzącego.

Plamienia, zwłaszcza na początku ciąży, są częstą dolegliwością. Mogą też być one spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym, stresem. Dlatego powinna Pani jak najwięcej odpoczywać.

Pozdrawiam