Co oznacza, jeśli mam stale uczucie ciężkości w brzuchu?

Witam od ponad roku towarzyszy mi - stale uczucie ciężkości w brzuchu, nawet rano po przebudzeniu czuję się jakbym mial nadmuchany balon w środku towarzyszy temu burczenie w brzuchu Gazy odbijanie objawy delikatnie ustępują podczas kiedy uprawiam sport czy to może oznaczać jakiś nowotwór czy to zwykle zapalenie dodam że jestem osobą która pali papierosy.

Lek. Michał Lenard

Mogą być to objawy dyspeptyczne - świadczące o zaburzeniach trawienia. Sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie odpowiednich badań i zdecyduje o ewentualnym leczeniu. Pozdrawiam!