Co oznacza kaletka brzuchato-półbłoniasta z wysiękiem?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania USG stawu kolanowego lewego. Opis: W badaniu nie uwidoczniono wysięku i obrzęku błony maziowej w zachyłku nadrzepkowym. Zmiany zwyrodnieniowe we wszystkich przedziałach kolana z masywnymi osteofitami na brzegach powierzchni stawowych. Łąkotki o niejednorodnej strukturze z cechami degeneracji. Chrząstka na kłykciach kości udowej z cechami chondromalacji II stopnia. Lateralizacja rzepki. Prominentny kłykieć boczny kości udowej. Kaletka brzuchato - półbłoniasta z wyskiękiem o wymiarach 47 x 38 x 13 mm - tzw. torbiel Bakera. Żyła podkolanowa podatna na ucisk.

Opisano torbiel Bakera.
Torbiel Bakera to zbiornik płynu w dole podkolanowym powstały wskutek obrzęku i nagromadzenia się płynu w kaletce mięśnia półścięgnistego lub też wskutek przedostania się ku tyłowi płynu stawowego ze stawu kolanowego z powodu uszkodzenia torebki stawowej stawu kolanowego. Taką torbiel próbuje się leczyć zachowawczo (punkcje z opróżnieniem torbieli i użycie silnie działającego miejscowo sterydu do wnętrza torbieli) lub jeśli takie leczenie nie pomoże operacyjnie (wycięcie torbieli). Jeśli torbiel komunikuje się z jamą stawu kolanowego to niestety, ale leczenie zachowawcze z reguły jest nieskuteczne (trzeba wyciąć całą torbiel wraz z kanałem łączącym ze stawem kolanowym). Pojedyncze nakłucie torbieli raczej także nie przynosi od razu efektu. Trzeba często wykonać kilka takich punkcji z podaniem leku. Lek podany miejscowo nie działa natychmiast tylko zazwyczaj dopiero po kilku dniach.