Co oznacza kłucie w brzuchu i bóle migrenowe głowy?

Witam. Jestem kobietą i mam 20 lat. Od 4 miesięcy mam dziwne objawy takie jak kłucie/dyskomfort  w brzuchu z prawej strony ,migrenowe bóle głowy (te bóle mam od 2 lat mniej więcej) ,miejscowe bóle żeber ,skurcze ,wrażenie mniejszego czucia i ucisk w okolicach szczęki ,częsty bóle szczęki i szczękościsk ,bóle karku ,przy zdenerwowaniu ucisk w gardle te wszystkie objawy bardzo mnie nie pokoją.  Miałam robione usg jamy brzusznej pod kątem problemu z woreczkiem żółciowym czy też wątrobą ,ale okazało się że wszystko jest w porządku. Przed badaniem wpadłam w jakaś panike byłam bardzo nie spokojna,płakałam i cały czas miałam ucisk w gardle. Pani doktor zasugerowała mi objawy somatyczne,że wszystko to jest o podłożu psychicznym że może mam jakieś fobie itd, stres. Jednak objawy są i nie wiem co mam robić z nimi. Chciałabym czuć się normalnie. Zadręczam się myślami ,sprawdzam objawy w Internecie. Mam wrażenie że jestem chora może faktycznie coś mi jest innego... Jeśli chodzi o psychiczne zdrowie to : 1. Mój wujek ma schizofrenie i myśli samobójcze 2. Wiem że 2 osoby ze strony mojej mamy popełniły samobójstwo 3. Mam dysplazje włóknista kości szczękowej przez ten defekt byłam wyśmiewana w podstawówce. Pamiętam te wszystkie oczy patrzące na mnie i pytania co mi się stało. Śmiechy. 4. W liceum zaczęłam zwracać uwagę że wszyscy na mnie patrzą. Ktoś się zaśmiał od razu miałam myśli że to ze mnie. Myślałam że coś jest nie tak ze mną. Cały czas poprawiałam włosy bałam się że mam rozwiniętą bluzkę albo brudna twarz. Bardzo mnie krępowało  przebywanie na korytarzu szkolnym pełnym ludzi. Koleżanki śmiały się że jestem nienormalna że tak zwracam uwagę jak ktoś patrzy. Mam to tak zostawić czy może iść do specjalisty? Już nie wiem nic.

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na nerwicę często odczuwają bóle w klatce
piersiowej
i w innych częściach ciała, dolegliwości żołądkowe,
duszności, kołatanie serca…,
mają też uczucie guli w gardle, uczucie zawrotów głowy,
osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza i wiele innych
dolegliwości.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl