Co oznacza kłucie w gardle przy problemach z sercem?

Witam, kilka miesięcy temu zdiagnozowano u mnie AVNRT. Miałam jeden częstoskurcz, który musiał zostać przerwany na SOR przy użyciu adenozyny. Zwykle ustępują one same po minucie lub dwóch i występują raz na kilka tygodni. Od kilku tygodni co parę dni zauważyłam inny objaw najpierw odczuwam dyskomfort w gardle - uczucie braku tchu, ucisku w krtani. W tej samej chwili po przyłożeniu dłoni do tętnicy szyjnej odczuwam chwilowe zatrzymanie serca, tak jakby brakowało jednego uderzenia. Serce jednak bije wtedy spokojnie, nie ma przyspieszonego tętna. Gdy serce znów zaczyna bić to uczucie ucisku w gardle ustępuje. Kardiolog powiedział, że to nic groźnego jednak mnie to niepokoi. Czy to może być jakiś inny dodatkowy rodzaj arytmii? Jeśli chodzi o EKG, holter oraz echo serca to nie ma tu żadnych zmian ani niepokojących objawów. Jedynie zastawka aortalna jest dwupłatkowa.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się ponownie z kardiologiem, gdyby objawy ze strony serca się nasilały.