Co oznacza kłucie w obrębie podżebrza?

Witam. Otóż od 4 miesięcy miewam dziwne objawy takie jak kłucie w okolicach prawego podżebrza ,bywa że miejscowe bóle na kościach żebrowych. Po konsultacji z pediatrą zapisałam się na badanie usg i dzień przed miałam jakby skurcz pod lewym pośladkiem na tylnym udzie (nie wiem jak to nazwać do końca ponieważ taki objaw pojawił się tylko raz). Ponadto pojawił się ucisk w gardle jakby uczucie ciała obcego. Powodowało to u mnie niepokój na zasadzie "co się ze mną dzieje?". Na badaniu usg byłam cała roztrzęsiona , zdenerwowana, płakałam i nie mogłam wykrztusić z siebie słowa. Pani doktor mnie zbadała okazało się że wszystko jest w porządku i zasugerowała mi jakaś fobie ,stres i herbatki na uspokojenie. Wyniki krwi morfologia etc. w porządku. Moje pytanie brzmi co dalej? Przy zdenerwowaniu mam uciski w gardle bardzo mnie to niepokoi , kłucie w brzuchu i zadręczanie się myślami zaczynam szperać w internecie i doszukiwać się drugiej strony medalu moich objawów. Wiem że to źle i lekarka kazała mi się nie nakręcać na to co jest w internecie aczkolwiek czuje się bezradna i nie wiem gdzie szukać pomocy. Sugerowano mi psychologa. Chce czuć się zdrowa.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywane przez panią dolegliwości mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe, które jeśli są bardzo nasilone (uciążliwe dla pacjenta, zaburzają funkcjonowanie) należy leczyć psychoterapią i pomocniczo farmakoterapią. Może pani spróbować zastosować 1-2 tyg. nervosol (preparat ziołowy), powinien lekko panią wyciszyć, a w między czasie może pani rozważyć wizytę u lekarza psychiatry, który powinien pani pomóc.